Powiat Policki wyróżniony na Gali Budowniczych Polskiego Sportu

15 listopada 2019

Inwestor na medal  XX–lecia i Sportowy Obiekt XX-lecia to dwie prestiżowe nagrody przyznane dla Powiatu Polickiego w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”, organizowanego przez Klub Sportowa Polska w ramach  ogólnopolskiego programu  pn. „Budujemy Sportową Polskę”.

W XX jubileuszowej edycji konkursu podsumowano m.in. działalność samorządów w rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej, wspierającej upowszechnianie kultury fizycznej i zdrowego stylu życia.

Powiat Policki uzyskał nominacje w kategoriach Inwestor na medal  XX–lecia i Sportowy obiekt XX-lecia od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który sprawował nad wydarzeniem jeden z honorowych patronatów.

  • To wyróżnienie to sukces wszystkich osób, które  pracowały przy tej inwestycji. Cieszymy się, że hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach służy mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko, pomimo trudności w realizacji tej inwestycji – mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Przyznane dla Powiatu Polickiego nagrody podczas gali, która odbyła się w dniu 14 listopada br. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odebrali: Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz Agata Jarymowicz Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Powiat Policki znalazł się jako jedyny z ziemskich powiatów pośród licznych laureatów.

Hala widowiskowo-sportowa w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach to nowoczesny obiekt, który umożliwia różnorodną działalność na rzecz mieszkańców regionu. Arena główna ma wymiary 3 pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę. Można tu rozgrywać także mecze piłki ręcznej. W obiekcie znajdują się trybuny na 1000 osób, sala do gry w tenisa stołowego, siłownia, box do gry w squasha, multimedialna sala konferencyjna, przystosowana do tłumaczenia symultanicznego w dwóch językach jednocześnie, sauna, ścianka wspinaczkowa, sala do gimnastyki oraz doskonałe zaplecze techniczne. Taki kompleks stanowi atrakcyjną ofertę nie tylko dla miłośników sportowych emocji. To miejsce, w którym odbywają się koncerty, targi, konferencje, festyny rodzinne i akcje charytatywne. Obiekt służy mieszkańcom regionu oraz współpracy Powiatu Polickiego z sąsiednimi gminami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi funkcjonującymi zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko - Polskim Gimnazjum w Löcknitz”, przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013 oraz przy udziale funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego halę widowiskowo-sportową:

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agata Jarymowicz/Dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email