Powiat Policki wsparł akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Wielkanoc 2021”

1 marca 2021

Paczki cukierków w trzech kolumnach na tle roll upów z napisem POWIAT POLICKI przygotowane do przekazania na akcję Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach-Wielkanoc 2021

Powiat Policki po raz kolejny przyłączył się do akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach", tym razem w ramach edycji "Wielkanoc 2021".  

Ufundowane słodycze trafią do paczek polskich rodzin oraz osób starszych i samotnych, znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej, a także do instytucji takich jak szkoły, przedszkola, ośrodki, kluby zrzeszające Polaków.

Wsparcie rzeczowe trafi głównie do Polaków mieszkających na terytorium Litwy, ale część paczek z darami zostanie przekazana także na Białoruś.

Akcja  "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" polega na niesieniu pomocy rzeczowej Polakom mieszkającym na terytorium Litwy, Białorusi i Łotwy. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Polskich Wartości od 2014 r. To w ramach niego organizowany jest również  wypoczynek dla dzieci z tych rejonów, pod nazwą Kresowe Wakacje.

W akcji udział biorą instytucje publiczne, przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne, którym nie jest obojętny los rodaków będących w potrzebie.

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email