Powiat Policki w walce z koronawirusem – przegląd działań

8 czerwca 2020

Niebieskie tło a na nim kbiały zar kulistych kształtów z wypustkami imitujące wirusy, bakterie.

Pandemia  koronawirusa SARS - CoV - 19 zmieniła diametralnie życie   milionów ludzi na całym świecie. Zagrożenie to nie ominęło również naszego kraju. W walkę z tym niezwykle trudnym przeciwnikiem włączyli się niemal wszyscy począwszy od instytucji rządowych, po samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i osoby prywatne.

Zarząd Powiatu w Policach od początku pojawienia się zagrożenia,  podjął szereg działań mających na celu przede wszystkim bezpieczeństwo Mieszkańców, jak i pracowników podległych mu jednostek oraz Starostwa Powiatowego w Policach. Wynikały one nie tylko z ustawowych obowiązków i zaleceń Wojewody, ale również  z własnej inicjatywy.

Zapewnienie miejsc kwarantanny i obsługa tych miejsc, a także zabezpieczenie granic oraz współpraca w tym zakresie ze służbami i inspekcjami, to tylko część realizowanych zadań  w obliczu istniejącej pandemii.

Wsparcie od Powiatu Polickiego dotarło  do domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjum, schroniska dla bezdomnych, kombatantów i domów pomocy społecznej, a także do polickiej filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Starając się realizować powierzone zadania Powiat Policki nie był obojętny również  na potrzeby polickiego szpitala należącego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.  Solidarne współdziałanie  z gminami: Police, Nowe Warpno, Kołbaskowo i Dobra, a także współpraca z koreańską spółką Hyundai Engineering, pozwoliła wesprzeć tak ważną placówkę medyczną w zakupie specjalistycznego sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie.

Trwająca pandemia ma istotny wpływ również na działalność lokalnych przedsiębiorców, wsparcie dla nich udzielane jest za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Ponadto wdrożona została akcja informacyjna, w ramach której  na bieżąco przekazywane są Mieszkańcom  niezbędne wiadomości dotyczące sposobów zachowania się w sytuacji zagrożenia m. in. za pośrednictwem profilu na Facebooku i strony internetowej www.policki.pl, a także materiałów pojawiających się w mediach na zlecenie Powiatu.

Dodatkowe materiały dotyczące podjętych do dnia 27 maja br. działań mających na celu przeciwdziałanie SARS CoV-19  są dostępne  w poniższych  linkach:

Chronologia działań

Działania podejmowane przez Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich

Informacja o sytuacji w powiatowych placówkach oświatowych

Działania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

Informacja o wdrażaniu przez Powiatowy Urząd Pracy w Policach specustawy

 

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Zdjęcie: pixabay


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

 

 

 

 

Drukuj Drukuj Email Email