Powiat Policki w strefie żółtej – nowe zasady bezpieczeństwa

19 października 2020

Zdjęcie przedstawia nowe zasady bezpieczeństwa w strefie żółtej

Od 17 października br. obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w żółtej strefie, w której znajduje się m. in. Powiat Policki.

Działalność gastronomiczna dozwolona jest w godzinach od 6.00 do 21.00. Zajęty może być co drugi stolik. Poza tymi godzinami, możliwe jest wydawanie posiłków tylko i wyłącznie na wynos.

Ograniczenia liczby osób w transporcie publicznym zakładają, iż w komunikacji miejskiej zajętych miejsc siedzących może być maksymalnie 50% lub 30% wszystkich dostępnych miejsc.

W uroczystościach religijnych na każde 4 metry kwadratowe przypada tylko jedna osoba.

W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć jedynie max 25 osób. Wydarzenia o charakterze sportowym odbywają się bez udziału publiczności.

Na system nauczania hybrydowego przejdą uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci szkół wyższych.

W trakcie wydarzeń kulturalnych, może uczestniczyć 25% publiczności.

Zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków oraz siłowni.

Natomiast od dzisiaj, tj. 19 października br. organizacja imprez okolicznościowych, w tym m.in. wesel zostanie ograniczona do maksymalnie 20 osób oraz nie będą mogły odbywać się zabawy taneczne.

Więcej szczegółów: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19-i-kolejne-powiaty-w-strefie.html

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/ red. Agnieszka Jaguszewska Wydział Informacji, Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email