Powiat Policki Pomaga – nowy portal z informacjami i wskazówkami dla mieszkańców Powiatu Polickiego

18 marca 2022

Printscreen nowego portalu informacyjnego

Portal z informacjami o akcjach pomocowych organizowanych przez Powiat Policki oraz z zestawem wskazówek, jak uzyskać pomoc lub wsparcie w instytucjach działających na terenie Powiatu — to nowa inicjatywa Starostwa Powiatowego w Policach.

Wsparcie Mieszkańców Powiatu to jedno z najważniejszych zadań, jakie stawiamy sobie w naszej pracy. Pragniemy wskazać wszystkim potrzebującym, osobom starszym, niepełnosprawnym czy zagrożonym wykluczeniem społecznym, w jaki sposób uzyskać potrzebne informacje, dofinansowanie lub opiekę. Doradzamy, jak pozostać aktywnym, dbać o zdrowie, korzystać z działań różnych instytucji i organizacji na terenie naszego Powiatu - czytamy w opisie portalu, który od 1 marca 2022 r. działa pod adresem: www.powiatpolickipomaga.pl

 

Główną ideą powstania portalu było stworzenie takiego miejsca w internecie, w którym mieszkańcy Powiatu Polickiego w łatwy sposób znajdą informacje o akcjach społecznych i pomocowych organizowanych w Powiecie oraz o wszelkich formach pomocy, którą mogą uzyskać w instytucjach działających na terenie Polic, Nowego Warpna, Dobrej czy Kołbaskowa - wyjaśnia Halina Michalak, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach.

Portal przygotowany w jasnych i przyjaznych barwach zgodnych z identyfikacją wizualną Powiatu oraz z uwzględnieniem zasad dostępności, poza aktualnościami z zakresu działań społecznych prowadzonych przez Powiat posiada również zakładkę pod nazwą: Wideobiblioteka Powiatu Polickiego. Jest to miejsce, w którym znajdują się krótkie instruktażowe filmy pokazujące jak załatwić konkretne sprawy w urzędach, do kogo zgłosić się w swojej sprawie, jakie dokumenty przygotować.

Na razie przygotowaliśmy dwa cykle: Wideoporadnik Osoby Niepełnosprawnej oraz Wideoporadnik Seniora - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach - Docelowo planujemy kolejne filmy, tak aby wszystkie grupy społeczne z naszego powiatu mogły uzyskać potrzebne informacje w tej nowoczesnej i wygodnej formie - podkreśla Beata Chmielewska.


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email