Powiat i Gminy jednoczą siły w walce z koronawirusem, wspierając szpital w Policach

7 kwietnia 2020

W Dniu Pracownika Służby Zdrowia, który przypada na 7 kwietnia, Powiat Policki wraz z gminami Powiatu Polickiego postanowili przekazać 500 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do ratowania życia ludzkiego, a także ubrań ochronnych dla personelu. Wcześniej, koreańska spółka Hyundai Engineering odpowiedzialna za realizację inwestycji "Polimery Police" postanowiła przekazać w formie dotacji celowej Powiatowi Polickiemu blisko 300 tysięcy złotych na zakup respiratorów dla szpitala w Policach. Łączna kwota pomocy to blisko 800 tysięcy złotych.

Nota prasowa z dnia 7 kwietnia 2020 r.

Pandemia koronawirusa SARS – CoV-2 sprawiła, że zdrowie i życie milionów ludzi na całym świecie jest zagrożone. Każdego dnia z niepokojem obserwujemy jak rozprzestrzenia się również w naszym kraju, nie omijając naszego regionu. Walka z niewidzialnym wrogiem , stanowi dziś dla nas wszystkich najważniejsze wyzwanie. Od samego początku pojawienia się zagrożenia, podejmujemy liczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom. Wspólnie ze służbami i inspekcjami wdrażamy odpowiednie środki i procedury bezpieczeństwa.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z jak trudnym zjawiskiem przyszło nam się zmierzyć. Autorytety w świecie medycyny, specjaliści wirusolodzy zapowiadają w najbliższym czasie szczytową fazę zachorowań w naszym kraju, której skali nikt nie jest w stanie przewidzieć.

W związku z zaistniałą sytuacją, po raz kolejny w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców łączymy siły. Podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego szpitalowi w Policach należącego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego .

Łączna kwota wsparcia to 500 000 złotych. Pozwoli ona sfinansować zakup specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do ratowania życia ludzkiego, a także ubrań ochronnych dla personelu.

Nie możemy być obojętni na zgłaszane potrzeby szpitala, miejsca w którym z tak dużym poświęceniem i determinacją walczy się o to co najcenniejsze- zdrowie i życie ludzkie. Jako samorządowcy odpowiedzialnie i solidarnie podejmujemy decyzje zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom.

Kierujemy wyrazy uznania i dziękujemy wszystkim tym, którzy w tak trudnym czasie niosą pomoc potrzebującym i włączają się w różne inicjatywy dając wsparcie.

  • Zarząd Powiatu i Rada Powiatu w Policach
  • Burmistrz Polic i Rada Miejska w Policach
  • Wójt Gminy Kołbaskowo
  • Wójt Gminy Dobra
  • Burmistrz Nowego Warpna

Nota prasowa z dnia 7.04.2020 r.

Ponadto, wszystkim pracownikom służby zdrowia, w tym wyjątkowym okresie, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazić słowa uznania i wdzięczności za codzienny wysiłek i poświęcenie w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Jednocześnie informujemy, że Powiat Policki wsparł ratowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie filia w Policach przekazując środki medyczne, ubrania ochronne oraz płyny do dezynfekcji.


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email