Postawa godna naśladowania- wręczenie medali

18 października 2018

W służbie drugiemu człowiekowi nie bali się narazić własnego życia. Dziś podczas sesji Rady Gminy w Dobrej otrzymali Honorową Nagrodę Starosty Polickiego, którą stanowi medal „Postawa Godna Naśladowania”.

  • Nasi bohaterowie, ryzykowali własne zdrowie i życie, aby ratować drugiego człowieka - mówi Teresa Dera Wójt Gminy Dobra.

Pan Marek jest  starszym sierżantem sztabowym komisariatu Policji w Mierzynie, zaś pan Piotr strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej. Obaj nie bacząc na własne zdrowie i życie, pomimo zerowej widoczności i braku asysty kontynuowali akcję poszukiwawczą mężczyzny znajdującego się w zadymionym budynku, który uległ pożarowi. Na szczęście wszystko  dobrze się skończyło.

  • Taka postawa jest godna naśladowania, i zasługuje na wyróżnienie. Jest mi niezmiernie miło, że mogę choć w takiej formie uhonorować ludzi , tak bardzo oddanych służbie drugiemu człowiekowi. Pragnę podkreślić, że medale te zostały przyznane właśnie po raz pierwszy od momentu ustanowienia takiej formy honorowej nagrody – mówi Andrzej Bednarek  Starosta Policki.

W imieniu Powiatu Polickiego wyrazy uznania i gratulacje  wyróżnionym złożyli Andrzej Bednarek Starosta Policki, Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki  i Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

W tym wyjątkowym momencie sesji, nie zabrakło również gratulacji ze strony Wójt oraz Radnych Gminy Dobra.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email