Postawa godna naśladowania

10 lipca 2019

Nagroda Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania" została po raz kolejny przyznana. W dniu 10 lipca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, odbyła się z tej okazji uroczystość.   Okolicznościowy medal w dowód uznania został wręczony panu Piotrowi Żelasko mieszkańcowi gminy Dobra. Jego obywatelska postawa  przyczyniła się do zwrotu zgubionej, znacznej sumy pieniędzy jej właścicielowi. Pan Piotr, jak podkreślił podczas spotkania, nie czuje się bohaterem, a jego zachowanie wynika z wartości jakie wyniósł z domu i jakie uznaje.

 W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Powiatu Polickiego w tym m.in.: Andrzej Bednarek Starosta Policki, Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach i Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, a także Teresa Dera Wójt Gminy Dobra, Mariusz Bajor Komendant Powiatowy Policji w Policach oraz Marek Gendek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach. 

Nagroda "Postawa godna naśladowania" ma charakter honorowy w postaci unikalnego medalu, który ma być nie tylko rodzajem wyróżnienia, ale również zachętą do naśladowania działań mających na celu niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Każdy kto wykazuje się obywatelską postawą, w wyniku której zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa, zaś aktywne działanie przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa nie może zostać niezauważone.

Na ręce Pana Piotra przekazano  również upominek w postaci koszulki piłkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, z przeznaczeniem na cel charytatywny.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email