Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

13 sierpnia 2022

Uczestnicy spotkania, przedstawiciele służb i inspekcji siedzący przy stole w trakcie obrad w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnejw w Policach

13 sierpnia  br. w siedzibie Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Policach, odbyło się pod przewodnictwem Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, poświęcone  zaistniałej sytuacji związanej z zanieczyszczeniem  rzeki Odra.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Burmistrz Polic i Burmistrz Nowego Warpna oraz przedstawiciele: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Komendy Powiatowej Policji w Policach, Straży Miejskiej w Policach, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach, Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, Starostwa Powiatowego w Policach, Urzędu Miejskiego w Policach oraz Urzędu Gminy w Kołbaskowie.

W trakcie spotkania służby odpowiedzialne za monitoring akwenów wodnych  przedstawiły aktualną sytuację na terenie województwa zachodniopomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu polickiego.

Ponadto, omówiono zadania poszczególnych służb i inspekcji oraz stan gotowości do działań. Zdiagnozowane zostały również możliwe utrudnienia w działaniu  oraz zaplanowane czynności związane z przeciwdziałaniem.

Na moment spotkania na terenie powiatu polickiego nie stwierdzono śniętych ryb, jak również innych padłych zwierząt.

W związku z zanieczyszczeniem Odry Wojewoda Zachodniopomorski wprowadził na terenie województwa zachodniopomorskiego zakaz bezpośredniego kontaktu z wodami Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego, Odry Wschodniej i Odry Zachodniej poniżej Widuchowej wraz z łączącymi kanałami i zbiornikami wodnymi, przez które przepływa, a także korzystania z tych wód.

ROZPORZĄDZENIE PORZĄDKOWE NR 1/2022 WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO z dnia 12 sierpnia 2022 r. w sprawie wprowadzenia zakazu korzystania z wód Odry -1, 41 MB (pdf)

Tekst i zdjęcie: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Drukuj Drukuj Email Email