Ponad 1500 uczestników w 11. edycji „Biegu Mikołajkowego w Policach”

6 grudnia 2023

Przedstawiciele samorządu powiatowego i uczestnicy zawodów na wspólnym zdjęciu

W niedzielę 3 grudnia już po raz 11. odbył się w Policach "Bieg Mikołajkowy" organizowany przez Stowarzyszenie BiegamBoLubię.

W zawodach wzięło udział ponad 1500 uczestników, którzy rywalizowali w biegach dla dzieci, marszu Nordic Walking, świątecznej sztafecie marzeń i Biegu Głównym na 5 i 10 kilometrów.

Zwycięzcą Biegu Głównego na 10 kilometrów został Damian Kabat (33 min. 18 sek.). Wśród Pań najszybszą była Paulina Wasielewska (41 min. 35 sek.) W biegu na 5 kilometrów zwyciężył Tomasz Waszczuk (17 min. 48 sek.), a wśród Pań Alicja Gawrońska (22 min. 24 sek.)

Nagrody i medale najlepszym zawodnikom w każdej kategorii wręczali między innymi Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Dodatkowo na mecie biegu, oprócz wyżej wymienionych, gratulacje biegaczom składali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd, Radny Rady Powiatu w Policach Waldemar Echaust oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Policach.

Podczas sportowych zmagań odbywała się także akcja charytatywna. Dochód ze słodkiej uczty został przekazany na leczenie Tosi.

Partnerem wydarzenia był między innymi Powiat Policki.