Polsko-niemieckie świąteczne spotkanie młodzieży

6 grudnia 2018

W dniach 29.11-02.12.2018 12 wychowanków Domu Dziecka w Tanowie oraz 8 dzieci z Niemiec uczestniczyło w świątecznym spotkaniu integracyjnym w Poczdamie w siedzibie HOCH3 (Poczdam, Holzmarktstrasse 12).

Dzieci z Polski i z Niemiec zakwaterowano wspólnie, żeby miały możliwość lepszego poznania się i przełamania barier językowych.

Program zajęć integracyjnych obejmował spacery, zwiedzanie miasta, wyjścia na jarmarki świąteczne, wspólne gotowanie, zajęcia kreatywne (robienie kartek świątecznych, szycie woreczków na prezenty, tworzenia ramek na zdjęcia z kartonu, kalendarz adwentowy), zajęcia ruchowe i z elementami socjoterapeutycznymi oraz wspólne party andrzejkowe z wróżbami.

Prace powstałe na zajęciach kreatywnych przekazano na kiermasz, z którego dochody zostaną przekazane dla dzieci z hospicjum.

Zajęcia prowadzone były w dwóch językach: polskim i niemieckim. Grupa polska mogła osłuchać się z językiem niemieckim. Dzieci pochodzące z Polski, a mieszkające w Niemczech miały okazję porozmawiać z rówieśnikami w swoimi ojczystym języku (nie wszyscy mają na co dzień taką możliwość).

Nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, dzieci wróciły bardzo zadowolone, pełne nowych doświadczeń i wrażeń.

Tekst i Foto: Dom Dziecka w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email