Polsko-Niemieckie Boże Narodzenie w Policach

9 grudnia 2018

6 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Policach zorganizowano Polsko-Niemieckie Boże Narodzenie. 

Wydarzenie podzielono na dwie części. 

W pierwszej części pierwszej zorganizowano atrakcje skierowane do uczniów z klas szkoły podstawowej, zarówno polskich jak i niemieckich. Było między innymi gotowanie na żywo, strefa rodziny, interaktywne przedstawienie dla najmłodszych pt. „Poszukiwanie zaginionego Mikołaja”, Świąteczna Olimpiada Sportowa oraz występy artystyczne. 

Druga część imprezy to wydarzenia skierowane do wszystkich Mieszkańców. Wspólne przygotowywanie świątecznych dekoracji, świąteczna zbiórka charytatywna, ekologiczne warsztaty plastyczne wraz z warsztatami ze zdobienia świątecznych pierników oraz Świąteczny Kiermasz - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych tego dnia w hali polickiej "Białej". W tej części także było gotowanie na żywo i występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się grupy przedszkolne, Kompania Baletowa i grupy Seniorów.

Ponadto odbyła się Świąteczna Olimpiada Sportowa, w której udział wzięły drużyny: Młodzieżowej Rady Regionu w Policach, SMS Police, Organizacji Pozarządowych i Pracowników Placówek Oświatowych.

Podczas festynu odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Basi Kaczmarek. Basia ma 4 lata i urodziła się niesłysząca.

Organizatorem "Polsko-Niemieckiego Bożego Narodzenia w Policach" był Powiat Policki.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Świąteczne wspominki ...  - wersja polska

Świąteczne wspominki ... - wersja niemiecka


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email