Polsko-Niemieckie Boże Narodzenie w Policach

13 grudnia 2023

Uczestnicy festynu stoją przy kartonach

W piątek 8 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zorganizowano Polsko-Niemieckie Boże Narodzenie w Policach. 

Wydarzenie podzielono na dwie części. 

W pierwszej części zorganizowano atrakcje skierowane do uczniów z klas szkoły podstawowej, zarówno polskich, jak i niemieckich. Uczestników przywitali Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz i przedstawiciel Powiatu Vorpommern-Greifswald Joanna Fajfer-Ślusarek.

W tej części imprezy była między innymi Olimpiada Sportowa, strefa świętego Mikołaja, wydruk pamiątkowych zdjęć, świąteczna scena i konkursy Polsko-Niemieckie z upominkami.

W drugiej części impreza skierowana była do wszystkich mieszkańców. 

Przybyłych gości przywitali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska. 

W Olimpiadzie Sportowej wystartowało sześć drużyn, w tym między innymi drużyny Zarządu Powiatu, Starostwa Powiatowego, Mieszkańców, Wydziału Edukacji i Kultury i SMS Police.

Ponadto przygotowywano świąteczne dekoracje, zorganizowano animacje dla dzieci i młodzieży, świąteczne dekoracje oraz wideobudkę 360. Na scenie zaprezentowały się grupy przedszkolne, a na wszystkich odwiedzających czekał jarmark bożonarodzeniowy. 

Organizatorem "Polsko-Niemieckiego Bożego Narodzenia w Policach" był Powiat Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Projekt dofinansowany z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email