Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną świętowało XX-lecie istnienia

21 maja 2019

W piątek 17 maja odbyły się obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz jubileusz XX lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele p.w. św. Kazimierza w Policach. Następnie uczestnicy obchodów przeszli do siedziby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Policach. Tam zorganizowano festyn. Wzięli w nim udział terapeuci, rodzice, opiekunowie, pracownicy, Zarząd PSONI Koło w Policach i zaproszeni goście. Powiat Policki reprezentowali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Edyta Rudecka i Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Halina Michalak. 

Uczestnicy obchodów odwiedzili także Galerię Prac & MiniKawiarenkę. Odbyło się tam oficjalne otwarcie i poświęcenie Spółdzielni Socjalnej "Pożyteczni".

W siedzibie Stowarzyszenia zorganizowano festyn, na którym było mnóstwo atrakcji, smakołyków i wzruszeń. Grill, Koło Fortuny z OWES Szczecin, występy Teatru Gwitajcie i występy kolegów to tylko część niespodzianek. Było mnóstwo życzeń i podziękowań, które wzbudzały ogrom wzruszeń. 

Obchody zakończyły się piknikiem integracyjnym.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, PSONI w Policach

Foto: PSONI w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email