Podsumowanie akcji Bezpłatnych Badań Dermatoskopowych w Powiecie Polickim

19 czerwca 2023

badanie znamion przez lekarza na ramieniu pacjenta w klinice, lekarz ma na sobie rekawiczki i w dłoni trzyma specjalne urządzenie do badania znamion

Mieszkańcy Powiatu Polickiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań dermatoskopowych wykonywanych przez specjalistki dermatologii z Kliniki Chorób Skórnych i Wenerycznych  SPSK1 PUM w Szczecinie, w Policach. Badanie to nieinwazyjna metoda, która umożliwiła dokładną analizę skóry w celu wykrycia ewentualnych zmian nowotworowych.

Akcję zorganizowano w czterech gminach Powiatu Polickiego:

  • 6 czerwca 2023 r. w Gminie Nowe Warpno w siedzibie Klubu Seniora w Nowym Warpnie przy ulicy Tadeusza Kościuszki 3;
  • 7 czerwca w Gminie Police w Hali widowiskowo - sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6e;
  • 13 czerwca 2023 r. w Gminie Dobra w Sali Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie przy ul. Lipowej 11a;
  • 14 czerwca 2023 r. w Gminie Kołbaskowo w Szkole Podstawowej w Przecławiu 27a.

Podczas całej akcji profilaktycznej dermatologom z SPSK1 PUM w Szczecinie, w Policach, którzy nie tylko przeprowadzili badania, ale także udzielili cennych porad i wskazówek dotyczących profilaktyki nowotworowej, udało się zdiagnozować w sumie aż 24 zmian przednowotworowych lub podejrzeń nowotworów skóry. To tylko pokazuje, jak istotne jest regularne badanie skóry i dbanie o jej zdrowie.

W akcji oprócz Mieszkańców Powiatu Polickiego, wzięli udział także przedstawiciele Powiatu Polickiego (Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska) oraz Dyrektor  Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dr n. med. Konrad Jarosz.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej akcji, podjęli kroki w celu ochrony swojego zdrowia skóry i przyczynili się do podniesienia świadomości na temat profilaktyki nowotworowej.

Pamiętajmy, że profilaktyka to klucz do zdrowego życia. Regularne samobadanie i kontrola u dermatologa mogą uratować życie. Dajmy sobie i naszym bliskim szansę na pełne zdrowie!

Zadanie publiczne w zakresie ochrony i promocji zdrowia było prowadzone przez Powiat Policki we współpracy ze Stowarzyszeniem Fizjosport i SPSK nr 1 PUM w Szczecinie, w Policach.

Tekst: Beata Nowak/Wydział Polityki Społecznej

Drukuj Drukuj Email Email