Podpisano umowy na dwie inwestycje drogowe w Gminie Police i Gminie Kołbaskowo

14 grudnia 2023

Uczestnicy spotkania stoją na zdjęciu grupowym

W środę 13 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach podpisano umowy na dwie inwestycje drogowe. Zmodernizowane zostaną odcinki w Gminie Police i Gminie Kołbaskowo.

W wydarzeniu oprócz Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, Wicestarosty Polickiego Joanny Napiwodzkiej i Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej, wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Jolanta Pisarska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd, Radni Rady Powiatu w Policach, Burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach Andrzejem Rogowskim, Dyrektor Regionalny Banku Gospodarstwa Krajowego Anna Pawlak, sołtysi sołectw z terenu Gminy Kołbaskowo i przewodniczący Rad Osiedli z terenu Gminy Police. Nie zabrakło także przedstawicieli firmy wykonującej obie inwestycje – Eurovia Polska S.A.

Pierwszą inwestycją jest rozbudowa drogi powiatowej Nr 3933Z ul. Cisowa i Nr 3934Z ul. Nadbrzeżna w Policach.

To jedna z najbardziej oczekiwanych przez Policzan inwestycja drogowa. Inwestycja obejmie przede wszystkim przebudowę jezdni obu ulic, remont chodników, remont kanalizacji deszczowej, budowę doświetleń przejść dla pieszych – mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Na realizację tej inwestycji wykonawca, tj. firma EUROVIA POLSKA S.A. będzie miał 12 miesięcy, natomiast wartość realizowanej inwestycji to kwota 10 300 248,36 zł. Na realizację inwestycji Powiat Policki uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 961 983,10 zł oraz Polskiego Ładu: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 000 000 zł. Prace związane z inwestycją rozpoczną się w 2024 roku.

O utrudnieniach związanych z ich realizacją mieszkańcy będą informowani na bieżąco – dodaje Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych.

Druga inwestycja dotyczy remontu drogi powiatowej Nr 3924Z na odcinku Kołbaskowo – Smolęcin.

To ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców Gminy Kołbaskowo, stanowiący dostęp do terenów inwestycyjnych przygotowanych w ostatnim czasie przez Gminę. Obejmuje wymianę nawierzchni na najbardziej zdegradowanych odcinkach tej drogi – dodaje Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejazdu kolejowego, po którym poruszają się pociągi relacji Szczecin Główny – Berlin. Wykonawcą inwestycji jest firma EUROVIA POLSKA S.A., jej koszt to 802 353,93 zł. Czas trwania inwestycji to 5 miesięcy.

Na realizację tej inwestycji Powiat Policki uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 564 878,82 zł.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email