Podpisano umowę na realizację II etapu inwestycji drogowej Police-Szczecin

10 stycznia 2021

Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska i przedstawiciel firmy STRABAG sp. z o. o. po podpisaniu umowy

8 stycznia w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowę na realizację II etapu inwestycji pn. "Wsparcie rozwoju gospodarczego obszaru SOM poprzez poprawę dostępności terenów inwestycyjnych – przebudowa drogi Police-Szczecin przez m. Przęsocin".

Umowa została podpisana przez Wicestarostę Polickiego Joannę Napiwodzką, Członka Zarządu Powiatu w Policach Beatę Chmielewską oraz przedstawiciela firmy STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie.

  • II etap inwestycji obejmuje przebudowę drogi na odcinku miejscowości Przęsocin. Dodatkowo na podstawie porozumienia zawartego z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji S. A. w Policach przebudowana zostanie sieć wodociągowa. Wartość całej inwestycji opiewa na kwotę 14 milionów 850 tysięcy złotych - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 oraz z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie konstrukcja jezdni wraz z kanalizacją deszczową, powstaną chodniki i ścieżka rowerowa.

Inwestycja powinna być ukończona do 30 kwietnia 2022 r.

Fotogaleria

Tekst: Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email