Podpisano umowę na dofinansowanie zadania realizowanego w Domu Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Karwowie

9 marca 2023

Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Bogucki i s. Lidią Boreczek na wspólnym zdjęciu

W czwartek 9 marca w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie podpisano umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą "Rozwój sieci dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży" z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za Życiem" dla Domu Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Karwowie.

Stosowną umowę podpisali Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i Starosta Policki Andrzej Bednarek w obecności s. Lidii Boreczek Dyrektor Ośrodka Wsparcia.

Łączny koszt zadania wynosi 40 tysięcy złotych. Dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Państwa wynosi 32 tysięcy złotych. Pozostałe 8 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego na 2023 rok.

W ramach programu zostanie przeprowadzony remont pięciu pokoi mieszkalnych i siedmiu łazienek oraz innych pomieszczeń znajdujących się w ośrodku wsparcia: pokoju odwiedzin, bawialni, kuchni, zaplecza gospodarczego i magazynu.

Dom Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Karwowie prowadzi Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Urząd Wojewódzki w Szczecinie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email