Podpisano umowę na dofinansowanie drogi powiatowej nr 3901Z Myślibórz Wielki – Trzebież

23 sierpnia 2022

Uczestnicy spotkania dotyczącego podpisania umowy

We wtorek 23 sierpnia w Nadleśnictwie Trzebież w Zalesiu podpisano umowę na dofinansowanie drogi powiatowej nr 3901Z Myślibórz Wielki – Trzebież.

Umowę ze strony Powiatu Polickiego podpisał Starosta Policki Andrzej Bednarek, a ze strony Nadleśnictwa Trzebież Nadleśniczy Tomasz Kulesza, w obecności Burmistrza Nowego Warpna Jarosława Burby, Radnego Rady Miasta Szczecina Dariusza Mateckiego i Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzeja Szelążka.

To kolejny przykład dobrej współpracy Powiatu Polickiego z różnymi instytucjami. Lasy Państwowe od zawsze były partnerem społecznym w wielu zakresach, czy to na przykład w edukacji czy bezpieczeństwie pożarowym. Bardzo za to dziękuję - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Wysokość dofinasowania inwestycji z Funduszu Leśnego wyniesie 999 600 , co stanowi prawie 50% wartości przedsięwzięcia. Pozostałą część środków finansowych zapewni Powiat Policki, który przygotował również
projekt i wyłoni wykonawcę prac.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3901Z Myślibórz Wielki – Trzebież to kolejne przedsięwzięcie drogowe w obszarze działania Nadleśnictwa Trzebież, które otrzyma wsparcie z Funduszu Leśnego.

Obecnie droga posiada nawierzchnię bitumiczną wymagającą pilnego remontu. Liczne spękania, koleiny i ubytki utrudniają sprawne, nawet powolne poruszanie się użytkowników. Ma to szczególne znaczenie, gdyż jest ona ważnym szlakiem drogowym łączącym miejscowości Trzebież i Myślibórz oraz służy nie tylko gospodarce leśnej, ale również służbom medycznym, pożarowym, komunalnym, przez co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Nadleśnictwo Trzebież

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email