Podpisanie umów z samorządami gminnymi dotyczących robót publicznych

23 lutego 2022

Na wspólnym zdjęciu Starosta Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Beata Chmielewska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Paweł Wieczorkowski i Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba

17 i 18 lutego w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano pierwsze umowy z samorządami gminnymi dotyczące robót publicznych w ramach Funduszu Pracy.

Umowa dotycząca organizacji robót publicznych w Gminie Nowe Warpno została podpisana w czwartek 17 lutego. Stosowne dokumenty podpisali Starosta Policki Andrzej Bednarek i Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, w obecności Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Pawła Wieczorkowskiego.

Umowa dotycząca organizacji robót publicznych w Gminie Police została podpisana w piątek 18 lutego. Stosowne dokumenty podpisali Starosta Policki Andrzej Bednarek i Burmistrz Polic Władysław Diakun, w obecności Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej, przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Policach Bronisławy Bajer i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Policach Pawła Wieczorkowskiego.

Podpisana umowa z Gminą Nowe Warpno dotyczy 1 osoby. Całkowita wartość umowy wynosi 15 000 złotych. Umowa z Gminą Police dotyczy 15 osób, które podejmą zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Policach, Bibliotece im. Marii Skłodowskiej Curie w Policach, Przedszkolu Publicznym w Tanowie, Ośrodku Pomocy Społecznej w Policach oraz Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach. Całkowita wartość tej umowy wynosi 225 000 złotych.

Powiatowy Urząd Pracy w Policach przeznaczy w 2022 roku kwotę 1 185 000 złotych na wsparcie w ramach robót publicznych z Funduszu Pracy. Dla porównania, w roku ubiegłym była to kwota 646 000 złotych.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Agnieszka Jaguszewska/Wydział Informacji i Promocji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email