Poczuj siłę dzikiego pędu…

26 sierpnia 2020

"Poczuj siłę dzikiego pędu", ta myśl przyświecała wszystkim uczestnikom festiwalu biegowego pn. "Dziki Weekend – Grupa Azoty 2020", który odbył się w miniony weekend w Policach.

Ta najbardziej dzika i zarazem cykliczna impreza, z roku na rok integruje coraz większą rzeszę miłośników biegania i Nordic Walking.

W związku z panującą pandemią koronawirusa SARS – CoV-2, obowiązuje wiele obostrzeń.
Mając na uwadze konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zawodnikom, w tym roku zostały wprowadzone pewne zmiany organizacyjne. Liczba przeszkód została ograniczona, a zawodnicy startowali w odstępach kilkusekundowych.

Start i meta wszystkich zawodów, umiejscowiona została na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej w Policach.

Pierwszego dnia, w piątek tradycyjnie już zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km w ramach „Nocnego Biegu Szlakiem Dzika”.
Kolejne dwa dni to kolejne emocjonujące konkurencje. W sobotę, tradycyjnie odbył się „Bieg Szlakiem Dzika” na dystansie 10 km, „Przełajowe Mistrzostwa Strażaków na 10 km” oraz „Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej”.

Najbardziej jednak wyczekiwaną, budzącą najwięcej emocji oraz radości/wspaniałej atmosferze był „Ekstremalny Dzikobieg” oraz dodatkowa rywalizacji rajdu „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych” na dystansie 7,5 km. Trasa została przygotowana dla wytrwałych biegaczy, na których czekały liczne niespodzianki m. in. przejście przez opony, wspinanie się po drabinkach, linach czy też ściankach, czołganie w błocie. z którymi doskonale dali sobie radę.

Najmłodsi miłośnicy aktywnego spędzenia czasu, mogli spróbować swoich sił w sportowych wyzwaniach, przygotowanych specjalnie dla ich grupy. W sobotę miał miejsce „Bieg Szlakiem Małego Dzika”, a w niedzielę „Ekstremalny Junior”.

Przedsięwzięcie zostało wsparte przez wiele osób, instytucji oraz firm, w tym m. in. przez Powiat Policki.

Tekst: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwo Powiatowe w Policach

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL