Po pierwsze Rodzina!

26 kwietnia 2021

Logotyp konkursu Po pierwsze Rodzina, przedstawiający rodzinę: kobieta i mężczyzna trzymający razem rączkę od wózka z najmłodszym dzieckiem oraz po bokach z lewej strony mały chłopiec z rączką w górze, a po prawej starsza dziewczynka

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zachęca do wzięcia udziału w  drugiej edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. To projekt, w ramach którego organizacje z trzeciego sektora mogą uzyskać dofinansowanie na realizację projektów tworzących przyjazne otoczenie dla rodziny.

Konkurs adresowany jest m. in. do stowarzyszeń, fundacji, organizacji kościelnych, które tworzą otoczenie szczególnie przyjazne rodzinom, prowadzą działania wspierające małżeństwa jako najlepsze środowisko opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, przygotowują młodych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami życia rodzinnego.

Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje od 50 tys. do nawet 1,5 mln zł. Wkład własny nie jest wymagany.

Dofinasowane zostaną najlepsze projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe, służące zmianie społecznej, polegającej na usytuowaniu dobra rodzin w centrum działań wspólnoty na wszystkich poziomach jej funkcjonowania.

Wszystkie niezbędne informacje na temat udziału w drugiej edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!” można znaleźć w Regulaminie.

Na pytania zainteresowanych odpowiada Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej pod adresem mailowym konkurs.ppr.21@mrips.gov.pl.  

Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br.

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej/ red. Agnieszka Jaguszewska Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email