Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza 2016 roku

29 stycznia 2017

Ponad 350 osób wzięło udział w uroczystej gali podsumowującej plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza 2016 roku w województwie zachodniopomorskim. Uroczystość odbyła się w hotelu Dobosz.

Plebiscyt jest organizowany przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wraz z „Głosem” oraz portalem ligowiec.net. 

- O tym, że warto było przeprowadzić plebiscyt najlepiej świadczy liczba ponad 65 tysięcy oddanych w nim głosów. Zainteresowanie kibiców było jeszcze większe niż przed rokiem, czego przyznam absolutnie się nie spodziewałem. To tylko potwierdza fakt, że warto było podjąć się organizacji plebiscytu i kontynuować go w kolejnych latach. Cieszę się, że dzięki naszemu plebiscytowi spotkaliśmy się w tak licznym gronie - mówił podczas powitania gości Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Wszyscy laureaci oprócz okazałych statuetek otrzymali dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w hotelu Dolina Charlotty Resort @ Spa o wartości 2 200 złotych. Fundatorami tych nagród była redakcja “Głosu Szczecińskiego” i “Głosu Koszalińskiego“. Nagród było jednak dużo więcej.

Po rozdaniu nagród od kibiców przyszła pora na wyróżnienia kapituły. Paweł Cretti z Pogoni Szczecin został trenerem roku (srebro mistrzostw Polski juniorów starszych), a jego podopieczny Sebastian Kowalczyk najzdolniejszym juniorem. Najlepszym sędzią wybrano Karola Arysa. Inwestycją sportową roku zostało Euroboisko w Ustroniu Morskim, a partnerem roku Gmina Płoty. Nagrodę im. Włodzimierza Obsta odebrał trener Marcin Łazowski. Wyróżnienie za postawę fair play trafi do rąk Olgierda Moskalewicza (organizacja charytatywnego memoriału), którego na gali nie było, ale przekazał swoje słowa filmem wideo.

Piłkarzem Roku wg kapituły został, drugi rok z rzędu, Adam Frączczak z Pogoni. - Chciałbym także po raz trzeci znaleźć się tu za rok. Będę na to pracował - mówił Frączczak. Podczas gali i balu nie zabrakło znany ch piłkarskich postaci jak Stefan Majewski, Paweł Janas czy Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. - Mamy pod obserwacją wielu piłkarzy i w tej grupie jest od dawna także Adam Frączczak - mówił Iwan, ale w szczegóły tego, jak może być daleko poszczególnym zawodnikom do powołania, nie chciał się już wdawać.

Nagrody zwycięzcom wręczali specjalnie zaproszeni goście, wśród których znaleźli się między innymi Paweł Janas, były selekcjoner reprezentacji Polski, Stefan Majewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. - Zawsze jestem pełen uznania i szacunku dla piłkarzy z niższych lig. To, że prezentują amatorski poziom nie ma żadnego znaczenia. Jesteśmy wspólną piłkarską rodziną, łączy nas pasja do futbolu - powiedział Majewski.

- Rozumiemy się doskonale. Z każdym z uczestników dzisiejszego spotkania mógłbym godzinami rozmawiać o futbolu. Każdy z nas zna zapach szatni i dla każdego piłka jest w życiu bardzo istotna. Świetnie, że w tych niełatwych czasach udało się zorganizować taki bal - mówił Janas.

Po rozdaniu nagród przyszła pora na Bal Piłkarza. Ponad 350 osób przez kilka godzin bawiło się w doskonałych nastrojach. Muzyka porywała do tańca, a kuchnia hotelu Dobosz zadbała o podniebienia uczestników balu. Stoły uginały się od różnego rodzaju dań.

Bal nie mógłby się udać, gdyby nie szczodrość sponsorów. O ich pozyskanie zadbał przede wszystkim wiceprezes ZZPN Waldemar Echaust.

- Zorganizowanie imprezy kosztowało nas dużo zachodu, ale gala i Bal Piłkarza przyniosły nam wszystkim mnóstwo satysfakcji. Dziękuję wszystkim uczestnikom i sponsorom. I już teraz z prezesem Janem Bednarkiem zapraszamy za rok. Na czwarty plebiscyt i kolejny Bal Piłkarza - mówił Echaust.

W uroczystości wzięło, oprócz piłkarzy, wzięło udział wielu zaproszonych gości. Jednym ze współorganizatorów Plebiscytu był Powiat Policki, który reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki.

Ekstraklasa 1. Adam Gyurcso - 516 (Pogoń Szczecin)

II liga 1. Wojciech Fadecki - 855 (Błękitni Stargard)

III liga 1. Adrian Hartleb - 1951 (Gwardia Koszalin)

IV liga 1. Jarosław Kiernicki - 3940 (Sparta Węgorzyno)

Liga kobiet 1. Patrycja Kalmus - 2430 (Vielgovia Szczecin)

Futsal 1. Daniel Maćkiewicz - 3284 (Pogoń'04 Szczecin)

Szczecińska liga okręgowa 1. Szymon Kapelusz - 4713 (Chemik Police)

Koszalińska liga okręgowa 1. Adrian Rutkowski - 5610 (Sokół Karlino)

Szczecińska klasa okręgowa 1. Maksym Luneko - 11791 (Wicher Brojce)

Koszalińska klasa okręgowa 1. Mateusz Kifer - 6552 (Płomień Myślino)

Szczecińska A-klasa 1. Sebastian Kuchcik - 5316 (Energetyk II Gryfino)

Koszalińska A-klasa 1. Dariusz Michalik - 6333 (Legion Strączno)

Szczecińska B-klasa 1. Paweł Wołoszczuk - 4525 (Pionier Szczecin)

Tekst: Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej

Foto: Marcin Kowalik

Drukuj Drukuj Email Email