Piłkarskie emocje w Wołczkowie – WB CUP 2019

20 sierpnia 2019

Piłka nożna, jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, od lat jednoczy i dzieli fanów na całym świecie. Pasjonuje dzieci, jak i dorosłych.

Fenomen tej gry zespołowej w miniony weekend mogli poczuć uczestnicy Międzynarodowego Turnieju WB CUP 2019, który odbywał się na obiekcie sportowym Wołczkowie.  W trzydniowych rozgrywkach udział wzięło 13 drużyn reprezentujących akademie piłkarskie  ze Szczecina tj. „Pogoń”, „FASE”, „Arkonia”, „Salos”, „Olimpia”, z Polic  „Chemik” oraz „Junior”, z Gorzowa „Warta”, z Choszczna „Gavia”, ze Strzelec Krajeńskich „Łucznik”, z Dębna „UKS”,  a także goście z Niemiec FSV Wriezen. Gospodarzem i zarówno organizatorem wydarzenia była Akademia Piłkarska WB Wołczkowo. Swoje umiejętności na murawie zaprezentowało łącznie 150 zawodników. Wspierani przez trenerów i  kibiców, pośród których nie zabrakło najbliższych, starali się jak najlepiej zaprezentować.

Choć wszyscy podkreślali, że nie ważny jest wynik, lecz dobra zabawa i zdobywanie kolejnych doświadczeń w grze w piłkę nożną, to sportowy duch walki nie opuszczał zawodników do samego końca.

To był  pierwszy tego rodzaju turniej organizowany w Wołczkowie, ale jak zapowiada organizator nie ostatni.

Wsparcia w jego organizacji udzieliły lokalne przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne, w tym Powiat Policki i Gmina Dobra.

„Cieszę się bardzo, że Powiat Policki może wspierać tego rodzaju wydarzenia sportowe, szczególnie znaczenie ma tu również fakt, że jego uczestnikami są dzieci. To bardzo ważne, aby stwarzać warunki młodym ludziom, by  mogli rozwijać własne pasje, zaszczepiać w nich aktywność sportową i uczyć  zasad gry fair play”- mówi Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email