Piknik Rodzinny „My i WY dla niepodległej”

11 czerwca 2018

9 czerwca br. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Policach, odbył się po raz kolejny piknik dla rodzin zastępczych.

W jego  organizację zaangażowali się studenci I roku Pedagogiki Opiekuńczej i Resocjalizacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego pod kierunkiem dr Aleksandry Sander oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

W trakcie trwania pikniku dorosłym i dzieciom zaproponowano udział w interesujących zajęciach warsztatowych, z czego chętnie skorzystali wszyscy obecni. Były również tańce, konkursy oraz prezentacja wozu policyjnego. Nie obyło się bez malowania twarzy, co było nie lada wyzwaniem dla Pań, które musiały sprostać wyobraźni dziecięcej. Słoneczna pogoda sprzyjała atmosferze piknikowej.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Policki, a w trakcie zabawy zapewniono poczęstunek: kiełbaski z grilla oraz słodkości przygotowane własnoręcznie przez studentów.

Wyrazy uznania oraz  gratulacje rodzicom, a także  życzenia dobrej zabawy wszystkim uczestnikom wydarzenia w imieniu Powiatu Polickiego złożyli: Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach  oraz Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Piknik dla rodzin zastępczych to impreza cykliczna, która rokrocznie organizowana jest z bardzo dużym zaangażowaniem młodzieży z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. To czas na wspólne rozmowy i integrację zarówno dzieci jak i dorosłych. To również forma podkreślenia niesłychanie ważnej działalności na rzecz drugiego człowieka, szczególnie tak bezbronnego jakim jest dziecko.

W tym roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości piknik rodzinny odbywał się pod hasłem „ My i Wy dla Niepodległej”.

Gratulujemy Organizatorom jak zwykle udanej imprezy.

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/ z-ca naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email