Pierwszy dzień akcji II Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki

21 września 2016

21 września rozpoczął się II Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki.

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Policach już przed godziną 9:00 stał nie tylko krwiobus, ale również licznie przybyli chętni do oddania krwi.

  • Cieszymy się, że już pierwszego dnia akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. W sumie w dniu dzisiejszym zgłosiło się 44 chętnych, z tego krew oddało 36 osób, co przyniosło wymierne efekty w postaci ponad 16 litrów pobranej krwi, która może uratować życie drugiemu człowiekowi – mówi Halina Michalak Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach.

Wszystkie osoby zainteresowane, które nie mogły uczestniczyć w pierwszym dniu akcji II Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki, zapraszamy w kolejnych dniach zgodnie z poniższym harmonogramem, w godzinach od 9.00 do 13.00:

22 września (czwartek) Parking Urząd Gminy Nowe Warpno pl. Zwycięstwa 1
25 września (niedziela) Parafia Rzymskokatolicka w Przecławiu, Przecław 26
28 września (środa) Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej, ul. Szczecińska 16 b
29 września (czwartek) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach, ul. Piaskowa 97

Organizatorem II Powiatowego Tygodnia Czerwonej Krwinki jest Powiat Policki wraz ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klub Honorowych Dawców Krwi im. H. Dunant’a w Policach i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przy współpracy z gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

Podczas realizacji ww. przedsięwzięcia propagowane jest również, poprzez dystrybucję elementów odblaskowych m.in. ekotoreb i chust, bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ramach projektu „Na drodze Wybierz Życie”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email