Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach- Wielkanoc 2022

21 marca 2022

Prezes Fundacji Polskich Wartości Wojciech Woźniak trzymający w lewej dłoni czekoladę z grafiką zajączka, oparty o karton opakowany szarym papierem, z naklejoną kartką z herbem Powiatu Polickiego u góry i pod nim napisem RODAKOM NA KRESACH Wielkanoc 2022, a po prawej stronie oparta o ten sam karton Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Agnieszka Rychlik-Bakalarz
 

Powiat Policki po raz kolejny przyłączył się do akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach", tym razem w ramach edycji "Wielkanoc 2022".

W tym roku przed świętami Wielkanocnymi, w terminie 26-30 marca, planowane jest  przekazanie 630 paczek z żywnością i chemią gospodarczą do Polaków na Litwie i Łotwie.

Ufundowane przez Powiat Policki słodycze trafią do paczek polskich rodzin oraz osób starszych i samotnych, znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej, a także do instytucji takich jak szkoły, przedszkola, ośrodki, kluby zrzeszające Polaków.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Polskich Wartości od 2014 r. To w ramach niego organizowany jest również wypoczynek dla dzieci z tych rejonów, pod nazwą Kresowe Wakacje.

W akcji udział biorą instytucje publiczne, przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne, którym nie jest obojętny los rodaków będących w potrzebie.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email