„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” po raz trzeci

15 grudnia 2016

14 grudnia odbył się finał trzeciej akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. W Szkole Podstawowej w Przecławiu zebrało się ponad 100 wolontariuszy, którzy przygotowali paczki.

Już po raz trzeci pomysłodawcy akcji Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej wraz z wolontariuszami przygotowywali paczki dla Rodaków i Bohaterów na Kresach. Planuje się, że na Litwę dostarczonych zostanie 1 200 paczek z trwałą żywnością i środkami czystości.

  • W tym roku przygotowano oprócz kartonów z żywnością także paczki-reklamówki ze słodyczami i owocami dla dzieci. Osobno zapakowano także środki kosmetyczne i chemiczne. Obdarowanych może być około 600 rodzin. Wśród nich są między innymi pogorzelcy, rodzina która straciła dom czy pacjenci hospicjum. Potrzebujących i potrzeb stale przybywa – czytamy na stronie przeclaw24.pl

Paczki trafią do polskich rodzin mieszkających w Turgielach, Solecznikach, Rakańcach, Ejszyszkach, Butrymańcach i Wilnie.

"Paczkę dla Rodaka i Bohatera na Kresach" wsparł Powiat Policki, który zakupił 100 kg cukierków do paczek oraz 30 zniczy. W finale akcji, oprócz wolontariuszy, wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz i Radna Rady Powiatu Iwona Wierzbicka.

Organizatorem akcji jest "Fundacja Polskich Wartości".

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email