Otwarto Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Polickim

12 maja 2021

Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Polickim

W środę 12 maja otwarto Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Polickim. Punkt funkcjonuje we współpracy Powiatu Polickiego z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i znajduje się w budynku szpitala w Policach przy ul. Siedleckiej 2a - wejście B.

Aktualnie rejestrować się można poprzez e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov lub poprzez całodobową i bezpłatną infolinię - 989.

Ponadto uruchomiono bezpośredni numer telefonu do Punktu Szczepień, który służy wyłącznie do przekazywania informacji lub ewentualnego odwołania wizyty przez pacjenta - tel. 667 601 329 - czynny w dniach funkcjonowania punktu.

Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Polickim w maju funkcjonować będzie od środy do piątku w godzinach 9:00 - 19:00.

Dodatkowo wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.

Punkt szczepień spełnia podstawowe wymogi dla punktów szczepień powszechnych zgodnie z wytycznymi z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Orientacyjna wydajność takiego punktu to minimum 200 szczepień dziennie.

Podstawowe wymogi bezpieczeństwa zostały sporządzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email