Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Polickiego

17 maja 2022

Uczestnicy zawodów strzeleckich o puchar Starosty Polickiego na strzelnicy w Dobieszczynie

W niedzielę 15 maja na strzelnicy w Dobieszczynie odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Polickiego.

Organizatorem zawodów było Polickie Towarzystwo Strzeleckie i Miłośników Broni Dawnej "Grajcar".

Zawody ujęte były w kalendarzu Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego i odbyły się udziałem obserwatora związku wojewódzkiego.

Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Polickiego odbyły się w pięciu konkurencjach:

• karabin centralnego zapłonu stojąc na dystansie 100 metrów;
  • pistolet centralnego zapłonu na dystansie 25 metrów;
  • karabin czarnoprochowy;
  • strzelba gładkolufowa trap 25 rzutków na strzelca,
  • karabin historyczny.

Strzelcy walczyli o Puchary Starosty Polickiego, a także o nagrody rzeczowe.

Zwycięzcą w konkurencji "karabin centralnego zapłonu stojąc na dystansie 100 metrów" został Szymon Franecki. W konkurencji "pistolet centralnego zapłonu na dystansie 25 metrów" zwyciężył Damian Śmiałek. W konkurencji "karabin czarnoprochowy" pierwsze miejsce zajął Łukasz Róg, w konkurencji "strzelba gładkolufowa trap 25 rzutków na strzelca" Michał Romanowicz, a w konkurencji "karabin historyczny" zwyciężył Marek Szczepański.

Podczas zawodów Powiat Policki reprezentowała Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka.