Otwarcie Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach

4 grudnia 2018

3 grudnia otwarto pierwszy taki w województwie zachodniopomorskim Powiatowy Klub Samopomocy w Policach.

Działalność Klubu jest skierowana do osób po kryzysach psychicznych. Klub funkcjonuje przy ulicy Kresowej 5 w Policach i jest otwarty od poniedziałku do piątku od 16:00 do 20:00.

W Klubie miejsce znajdzie 20 osób. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Zapewnienie funkcjonowania Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach jest finansowane ze środków z budżetu państwa otrzymanych przez Powiat Policki od Wojewody Zachodniopomorskiego w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za Życiem". Samorząd powiatowy zapewnił pomieszczenia na funkcjonowanie placówki.

W uroczystości otwarcia Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach wzięło udział wielu zaproszonych gości, między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, przedstawiciel Wojewody Zachodniopomorskiego, uczestnicy zajęć oraz gospodarze Klubu - Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

  • Zajęcia w Klubie są rozłożone tematycznie. W jednym dniu są grupowe spotkania z psychologiem, na drugi dzień związane z terapią zajęciową. W planie są też zajęcia klubowe, spotkania indywidualne z psychologiem, psychiatrą. Prowadzimy również pracę socjalną, np. pomagamy w załatwianiu spraw urzędowych, chociażby związanych z uzyskaniem renty. Służymy kompleksowym wsparciem i pomocą. Planujemy także wspólne wyjścia na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne - mówi Emilia Raczkowska prezes Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email