Otwarcie boiska w Domu Dziecka w Policach

15 maja 2018

Sobota 12 maja to dzień, w którym oficjalnie otwarto boisko sportowe w Domu Dziecka w Policach. Inwestycja kosztowała ponad 150 tysięcy złotych. 

Głównym inwestorem był Powiat Policki, który przeznaczył na budowę ponad 115 tysięcy złotych. Ponadto Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski przekazał bon podarunkowy na zakup sprzętu sportowego. Pozostała kwota, to jest 18 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, a 21 tysięcy złotych to darowizny przekazane przez Lions Club Szczecin Jantar i Lions Club Berlin Spree.

Boisko sportowe przy Domu Dziecka w Policach jest wielofunkcyjne. Można na nim uprawiać takie dyscypliny sportu jak: piłka nożna, piłka siatkowa i koszykówka. Boisko zajmuje 476 m2.

Równolegle z otwarciem boiska sportowego, uruchomiony został Klub Rowerowy. W drodze konkursu wybrano nazwę: Rowerem Przez Świat Police. W konkursie wzięli udział wychowankowie Domu Dziecka w Policach. 

Placówka posiada 30 rowerów, które są dostępne dla wychowanków o każdej porze dnia, przy sprzyjającej pogodzie. Opracowano również regulamin korzystania z rowerów.

Firma Polchar pomogła przy budowie pomieszczeń do przechowywania rowerów.

Wychowankowie Domu Dziecka biorą udział w wycieczkach rowerowych. Nawiązano współpracę z Polickim Klubem Cyklistów Sama Rama. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email