Olek Doba coraz bliżej mety

18 sierpnia 2017

Samotna podróż Olka Doby kajakiem przez Atlantyk jest coraz bliżej końca. Kajakarz płynie już w kierunku wybrzeży Francji. 

Cała wyprawa to nie lada wyczyn dla Policzanina. Nie obyło się bez przeszkód. Podróżnik musiał zmagać się nie tylko z siłami natury, ale również z problemami technicznymi. Jednakże hart ducha i determinacja pozwoliły mu na realizację swojego marzenia i kontynuację rozpoczętej w ubiegłym roku (29.05.2016) Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej. 

Przygoda Olka z Atlantykiem jest możliwa dzięki wsparciu wielu ludzi, w tym instytucji publicznych. Jego niezwykła charyzma i dotychczasowe dokonania, dały mu popularność na całym świecie, a co za tym idzie liczne nagrody i wyróżnienia, w tym tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic. W 2017 roku powstała ballada filmowa, utrzymana w konwencji kina drogi, w której charakterystyczny dla siebie sposób Olek opowiada historię z wypraw transatlantyckich.

Producentem filmu pt. "Pogodna Ballada o Olku Dobie - HAPPY OLO" jest Emma Production, a pośród partnerów znajduje się również Powiat Policki. Premiera produkcji planowana jest w województwie zachodniopomorskim na przełomie wrzesień/październik br.

Na razie pozostaje nam trzymanie kciuków za ostatni etap wyprawy. Życzymy powodzenia!

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji

Foto: Internet


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email