Ogólnopolskie Obchody Dnia Sybiraka w Przęsocinie

19 listopada 2019

W niedzielę 17 listopada w Przęsocinie odbyły się Ogólnopolskie Obchody Dnia Sybiraka.

Uroczysta Msza Święta i spotkanie z Sybirakami było wyrazem głębokiego szacunku i uznania dla ludzi, którzy w tak trudnych warunkach, walcząc o przetrwanie, żyli w głębokiej tęsknocie i nadziei na powrót do Ojczyzny.

W spotkaniu oprócz Mieszkańców Przęsocina, wzięli udział także przedstawiciele samorządów: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Zastępca Burmistrza Polic Jakub Pisański, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Halina Michalak i Sołtys Przęsocina i Radna Rady Miejskiej w Policach Zofia Hlek.

Przewodniczący Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków w Szczecinie oddział w Przęsocinie Tadeusz Słonina wręczył podziękowania władzom samorządowym za udzielone wsparcie w działalność związku.

Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski wręczył uczestnikom okolicznościowe torby z elementami odblaskowymi w ramach prowadzonej przez Powiat Policki akcji "Na drodze wybierz Zycie", współfinansowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email