Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

29 marca 2018

28 marca br. w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W zmaganiach uczestniczyli reprezentanci trzech grup wiekowych wyłonieni w eliminacjach gminnych. Pierwsza część eliminacji polegała na rozwiązaniu testu. Po pięć osób z każdej grupy wiekowej, które uzyskały najlepsze wyniki w testach przeszły do finału ustnego. Każde z finalistów odpowiadało na trzy pytania z zakresu sprzętu pożarniczego, znajomości przepisów ppoż. oraz pierwszej pomocy.

W Jury tradycyjnie zasiedli przedstawicieli PSP, ZSP, Nadleśnictwa Trzebież i Starostwa Powiatowego w Policach. Gościem specjalnym Jury był Łukasz Glonek, przedsiębiorca mieszkający i prowadzący działalność na terenie naszego powiatu, który swoją przygodę z OTWP rozpoczął jako uczeń drugiej klasy szkoły podstawowej i aż dziewięciokrotnie wygrywał eliminacje wojewódzkie i brał udział w finale ogólnopolskim. Ufundował on nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika eliminacji powiatowych, którym był Jakub Kiełasiewicz, uczeń klasy 1 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Warpnie.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Zakrzewski, uczeń klasy strażackiej z Zespołu Szkół w Policach, w grupie średniej wygrała zeszłoroczna zwyciężczyni eliminacji wojewódzkich Alicja Jaworek z MDP Wołczkowo, zaś spośród uczniów szkół podstawowych najwyższe noty uzyskał Marcel Broda - uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Powiat Policki, Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo, Nadleśnictwo Trzebież oraz Komendant Główny PSP. Zwycięzcy będą reprezentować Powiat Policki w wojewódzkich eliminacjach, które odbędą się 28 kwietnia w Płotach. Życzymy powodzenia!

Fotogaleria

Tekst: Przemysław Grzybowski/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach

Foto: Agnieszka Rychlik - Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email