Ogólnopolski Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół i Ośrodków Specjalnych ponownie w Policach

23 czerwca 2023

Wyróżnione osoby stoją w tle w jednym rzędzie

W dniach 15-17 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach odbył się po raz kolejny Ogólnopolski Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół i Ośrodków Specjalnych.

Do rywalizacji stanęły drużyny Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodzisku Mazowieckim, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego w Smolnicy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piękny Umysł” w Częstochowie, SOSW nr 10 we Wrocławia, Szkoły Podstawowej nr 17 z Białegostoku, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysko-Kamiennej, Szkoły Podstawowej nr 19 w Kaliszu, SOSW w Wschowie i SOSW nr 1 w Policach.

Uczestnicy wzięli udział w konkurencjach praktycznych i teoretycznych, w których najlepsi okazali się zawodnicy z SPS nr 19 z Kalisza. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z SOSW nr 10 z Wrocławia, trzecie miejsce zajęła drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piękny Umysł” z Częstochowy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Kacper Cichy (Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Piękny Umysł” w Częstochowie), drugie miejsce indywidualnie wywalczył reprezentant Podstawowej Szkoły Specjalnej nr 19 w Kaliszu- Krystian Ziółkowski, a trzecie miejsce zajął Wiktor Przysło, również z Kalisza.

Nagrody i gratulacje przekazali między innymi Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Zastępca Burmistrza Polic Maciej Greinert i Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak.

Podczas turnieju uczestnicy oprócz konkurencji, spędzali czas przy wspólnych ognisku, wyjechali nad morze i zwiedzili Oceanarium w Międzyzdrojach.

Tekst i Foto: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email