Ogólnopolski Dzień Seniora w Powiecie Polickim

21 listopada 2016

20 listopada Powiat Policki zorganizował Ogólnopolski Dzień Seniora w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Na licznie przybyłych seniorów czekało kilka atrakcji.

Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach wypełniła się po brzegi. Seniorzy z czterech gmin Powiatu Polickiego świętowali tego dnia swoje święto. Z tej okazji przygotowano kilka atrakcji, między innymi spektakl "Trzy kwadranse humoru" w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Seniorzy wysłuchali także wierszy w wykonaniu Heleny Pilarskiej.

  • W dniu Państwa święta składamy najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. Jesteśmy otwarci na Państwa uwagi i sugestie, chcemy abyście służyli nam swoim doświadczeniem - mówiła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach. 

Zarząd Powiatu w Policach, podczas tego dnia, podziękował przedstawicielom wszystkich gmin Powiatu Polickiego za wsparcie i pomoc w polityce senioralnej. Podziękowanie otrzymali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga oraz Burmistrz Polic Władysław Diakun. 

Dla Szacownych Gości oprócz życzeń i występu artystów przygotowano poczęstunek. Ponadto każdy senior otrzymał gadżety odblaskowe, w ramach zachowania bezpieczeństwa na drodze. Gadżety przekazano w ramach projektu "Na Drodze Wybierz Życie" realizowanego przez Powiat Policki i współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.

  • Zachęcamy Państwa do noszenia odblasków. Nosząc taki gadżet po zmroku, wzrasta Wasza widoczność. Przyjmijcie od nas taki gadżet i korzystajcie z niego, tym bardziej że spełnia on także praktyczną funkcję - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Uroczystość Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Powiecie Polickim zorganizował Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich przy współpracy z Wydziałem Rozwoju, Informacji i Promocji. 

W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości, w tym Zarząd Powiatu w Policach, Radni Rady Powiatu w Policach i przedstawiciele powiatowych placówek i instytucji.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email