Odpust parafialny w roku jubileuszu 730-lecia istnienia Parafii w Wołczkowie

18 lipca 2017

W niedzielę 16 lipca w Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Wołczkowie odbył się odpust parafialny w roku jubileuszu 730-lecia istnienia Parafii.

Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta Odpustowa, której przewodniczył Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita szczecińsko-kamieński.

Po Mszy Świętej rozpoczął się festyn odpustowy na placu przy kościele. Zorganizowano degustację mięs i ciast przygotowaną przez wołczkowian.

  • Były atrakcje dla dzieci, konkursy i dmuchane zamki. Znakowaliśmy także rowery i zachęcaliśmy do profilaktycznych badań mammograficznych - mówi Leokadia Rygielska sołtys Wołczkowa. 

Na zakończenie festynu odpustowego odbył się koncert Michała Rasska z zespołem i zabawa taneczna. 

W wydarzeniu zorganizowanym przez Księdza Proboszcza, Radę Parafialną i Radę Sołecką w Wołczkowie wzięło udział wielu mieszkańców i przedstawicieli władz samorządu powiatowego i gminnych. Powiat Policki reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki.

Starostwo Powiatowe w Policach, z okazji 730-lecia istnienia Parafii, przekazało kamienną półkę do Kościoła oraz gadżety promujące Powiat Policki, które można było wygrać w loterii fantowej. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email