Obchody „Światowego Dnia Inwalidy” w PZERiI w Policach

24 kwietnia 2017

Jak każdego roku tak i w tym, Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach, zorganizował obchody Światowego Dnia Inwalidy.

Uroczystość miała miejsce w siedzibie związku w piątek 21 kwietnia. Tradycyjnie nie zawiodła frekwencja ani dobre humory uczestników wydarzenia. Nie zabrakło również życzeń i okolicznościowych przemówień zaproszonych gości, pośród których znaleźli się m.in. Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Władysław Diakun Burmistrz Polic, Witold Król Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach oraz Beata Karlińska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

Światowy Dzień Inwalidy jest najstarszym świętem poświęconym osobom niepełnosprawnym. W Polsce jest  obchodzony od 1959 r.

Wydarzeniem inicjującym ustanowienie tak szczególnego dnia była katastrofa górnicza, która wydarzyła się  8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii, w wyniku której śmierć poniosło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń w wyniku których stała się osobami niepełnosprawnymi.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

Drukuj Drukuj Email Email