Obchody jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich ks. prałata Jana Kazieczki

6 marca 2019

W poniedziałek 4 marca odprawiono uroczystą Mszę Świętą, będącą obchodami jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich ks. prałata Jana Kazieczki. 

Ksiądz prałat Jan Kazieczko jest Honorowym Obywatelem Gminy Police. W latach 1991-1999 był proboszczem parafii pw. św. Kazimierza w Policach. Poniedziałkowa Msza Święta koncelebrowana była między innymi przez księży z Dekanatu Police, a także następców ks. prałata - ks. kan. Leszka Koniecznego oraz ks. kan. Waldemara Gasztkowskiego.

Ks. prałat Jan Kazieczko urodził się w 1944 r. w Rodatyczach k. Gródka Jagiellońskiego, na terenie dzisiejszej Ukrainy. W 1969 r. przyjął święcenia kapłańskie i zaczął pracę na Pomorzu. Jest znany jako budowniczy kościołów – wybudował m.in. sanktuarium w Siekierkach, świątynię w Wardyniu i Policach. Będąc proboszczem parafii katedralnej, podjął się wielu inwestycji – m.in. odbudowy wieży bazyliki archikatedralnej w Szczecinie. 

W Policach ks. prałat Jan Kazieczko wybudował kościół przy parafii św. Kazimierza. W 2008 roku został Honorowym Obywatelem Gminy Police. 

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Polic i przedstawiciele władz samorządowych - w tym Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, radni Rady Powiatu, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Ufniarz i radni Rady Miejskiej - którzy przekazali wiele życzeń i podziękowań.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email