Obchody 11 listopada w Policach

14 listopada 2016

Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody Dnia Niepodległości w Policach.

11 listopada br. o godzinie 11:00 rozpoczęła się Msza Święta w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Policach. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny celebrował ks. kan. Waldemar Gasztkowski. W uroczystości wzięło udział wielu Policzan, poczty sztandardowe szkół, instytucji i samorządów. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządów: gminnego - Burmistrz Polic Władysław Diakun i radni Rady Miejskiej, powiatowego - Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Starosta Policki Andrzej Bednarek i radni Rady Powiatu.

O godzinie 13:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach rozpoczął się "Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny", a o 18:00 IV Śpiewnik Patriotyczny pt. „Ułani, ułani”. Na scenie zaprezentowała się grupa Out Loud z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach oraz solistka operowa Ewa Filipowicz – Kosińska wraz z wokalistami Szczecińskiej Akademii Sztuki oraz Krzysztofem Figlem, który akompaniował przy fortepianie.

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi. Każdy z uczestników otrzymał śpiewnik patriotyczny, by wspólnie przeżywać Dzień Niepodległości.

Organizatorem obchodów Dnia Niepodległości w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach był Burmistrz Polic i Gmina Police przy współudziale Starosty Polickiego i Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email