Obchody 100. rocznicy urodzin Ryszarda Kaczorowskiego

27 listopada 2019

We wtorek 26 listopada odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy urodzin Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, honorowego obywatela Gminy Police.

Obchody rozpoczęły się uroczystą sesją Rady Miejskiej w Policach, podczas której podjęto uchwałę dotyczącą nadania imienia "Skwer Ryszarda Kaczorowskiego" skwerowi położonemu w Policach pomiędzy  ulicami Józefa Piłsudskiego i Asfaltową.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Policach uroczyście odsłonięto tablicę znajdującą się na ww. skwerze. Następnie w godzinach popołudniowych złożono kwiaty i znicze przy obelisku Ryszarda Kaczorowskiego w Parku Solidarności w Policach oraz zapalono zniczy przy obeliskach Wielkich Polaków. 

Zwieńczeniem uroczystości była Msza Święta w intencji Ryszarda Kaczorowskiego w kościele pw. św. Kazimierza w Policach. Uczestniczyli w niej Mieszkańcy, poczty sztandarowe Powiatu Polickiego, Gminy Police.

Msza Święta była koncelebrowana przez Księdza Dziekana Proboszcza Kanonika Waldemara Gasztkowskiego.

We Mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz, Zastępcy Burmistrza Polic oraz radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Policach.

Po zakończeniu Mszy Świętej złożono kwiaty pod tablicą poświęconą katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email