Nowy samochód w KP PSP w Policach

30 kwietnia 2020

W związku z nasilonymi działaniami operacyjnymi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach przy ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa został zakupiony lekki samochód kwatermistrzowski marki Citroen Berlingo XL o wartości 89.800 złotych.

Zakup był możliwy dzięki przekazanym środkom z Powiatu Polickiego na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w wysokości 35.000,00 zł. Pozostała kwota tj. 54.800 zł. została pokryta ze środków budżetu państwa przeznaczonych na realizację zadań związanych ze zwalczaniem zakażania, zapobiegania rozprzestrzeniania się, profilaktyki oraz zwalczania skutków choroby COVID-19.

Samochód od pierwszego dnia wprowadzenia do podziału bojowego tj. 28 kwietnia br. jest dysponowany do działań związanych z epidemią jak np. prowadzenie punktu kontroli sanitarnej na przejściu granicznym w Kołbaskowie, utrzymanie infrastruktury polowej izby przyjęć przed polickim szpitalem, dostarczanie żywności i leków do osób objętych kwarantanną, nadawanie komunikatów ostrzegawczych itp.

Nowy pojazd ma silnik benzynowy o mocy 110 KM, który spełnia normę EURO 6 dotyczącą emisji spalin. Auto zastąpiło wysłużony lekki samochód kwatermistrzowski marki Renault Kangoo z 2003 roku.

Tekst i Foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email