Nowi właściciele Pałacu w Stolcu, chcą by obiekt odzyskał dawną świetność

28 czerwca 2016

W poniedziałek 27 czerwca w Zespole Pałacowo-Parkowym w Stolcu zaprezentowano nowych właścicieli obiektu. To Marzena i Daniel Zimniccy - chcą, aby Pałac odzyskał dawną świetność i stał się miejscem kultury.

Budynek wymaga generalnego remontu. Nowi właściciele chcą nawiązać kontakt z dawnymi właścicielami i wyremontować obiekty tak, aby wyglądały jak w latach 20. i 30. 

  • Cieszymy się, że obiekty w końcu znalazły nowego właściciela. Mamy nadzieję, że Pałac ponownie będzie wizytówką tego miejsca, Gminy Dobra i Powiatu Polickiego - mówił Andrzej Bednarek Starosta Policki.

29 kwietnia br. podpisano umowę sprzedaży Zespołu Pałacowo-Parkowego w Stolcu. Cena za obiekt wyniosła 3.270.000,00 zł, ale została pomniejszona o 50% z tytułu wpisania nieruchomości do rejestru zabytków oraz wymogów wynikających z ochrony konserwatorskiej.

Wszelkie prace remontowo-budowlane nabywca zobowiązany jest zgłaszać i konsultować z Zachodniopomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

  • Chcemy poddać budynki gruntownej renowacji, przywrócić ich stan pierwotny i stworzyć izbę pamięci połączoną z miejscem kultury dla mieszkańców regionu. Najpierw wyremontujemy dawną stajnię i budynek pomocniczy. Później zaczniemy renowację pałacu. Potrwa ona około roku - mówi Daniel Zimnicki nowy właściciel Zespołu Pałacowo-Parkowego w Stolcu. 

Zespół Pałacowo-Parkowy w Stolcu położony jest na działce o powierzchni 13,3326 ha i wpisany jest do rejestru zabytków.

Fotogaleria

Wcześniejszy artykuł o sprzedaży Zespołu Pałacowo-Parkowego w Stolcu

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email