Nowe możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje proekologiczne

28 marca 2018

26 marca w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowych możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje proekologiczne. 

Spotkanie zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a wzięło w nim udział ponad sto osób – między innymi przedstawiciele samorządu, nadleśnictw, świata nauki i biznesu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie cykliczne spotkania informacyjne organizuje nieprzerwanie od 2010 roku. Spotkanie w Zalesiu było okazją do zaprezentowania nowych możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje proekologiczne – zarówno ze środków szczecińskiego Funduszu, jak i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  • By skutecznie chronić środowisko niezbędne jest atrakcyjne finansowanie, oferowane przez Fundusz, ale także duża aktywność Państwa – beneficjentów – w ubieganiu się o środki – mówił w trakcie powitania Radosław Grzegorczyk – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Do aplikowania o środki Funduszu na działania proekologiczne zachęcał Paweł Mirowski – Zastępca Prezesa Zarządu - Jako Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wspieramy cały wachlarz projektów: od wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, przez montaż instalacji energii odnawialnej, elektromobilność, usuwanie azbestu, likwidację barszczu Sosnowskiego, aż po Edukację Ekologiczną i Ochronę Przyrody.

Podczas spotkania przedstawiono możliwości pozyskania wsparcia ze środków Narodowego Funduszu – między innymi na działania dotyczące ochrony powierzchni ziemi, a także omówiono programy realizowane przez WFOŚiGW w Szczecinie i nowe zasady udzielania dofinansowania.

Ważnym punktem konferencji w Zalesiu była prezentacja dobrych praktyk dotyczących składania wniosków w ramach Edukacji Ekologicznej i Ochrony Przyrody. 

Podczas spotkania realizowane działania zaprezentowali również beneficjenci, w tym Nadleśnictwo Gryfino, którego pracownicy informowali o projektach dotyczących edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

Szczegółowe informacje na temat promocji obszarów Natura 2000 w naszym województwie przedstawili eksperci Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Uczestnicy mieli też okazję zwiedzić Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu i wziąć udział w pokazach naukowych, przygotowanych przez edukatorów TOEE.

W trakcie konferencji konsultacji merytorycznych na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii, termomodernizacji i efektywności energetycznej udzielali Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Szczecinie.

Tekst i Foto: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email