Noście odblaski, bądźcie widoczni i bezpieczni na drodze!

26 października 2021

W koszyku wiklinowym, wyścielonym jasnym płotnem, w środku leżą samozaciskowe opaski odblaskowe w kolorze ciemnoniebieskim z grafiką od lewej strony herb Powiatu Polickiego z opisem obok, i biały napis Na drodze wybierz Życie. Bądź widoczny, nos odblaski.

"Noście odblaski, bądźcie widoczni i bezpieczni na drodze" z takim przesłaniem w dniu dzisiejszym pracownicy Starostwa Powiatowego w Policach wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Policach wyruszyli do mieszkańców gminy Dobra.

Czas jesieni to niezwykle niebezpieczny okres jeśli chodzi o wypadki drogowe. Szybko pojawiający się zmrok, niezbyt przychylne warunki atmosferyczne oraz brak ostrożności uczestników ruchu drogowego sprzyjają wypadkom, dlatego bardzo ważne jest, aby być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego, przestrzegać obowiązujących zasad, w tym nosić elementy odblaskowe - mówi Katarzyna Leśnicka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Dzisiejsza akcja zrealizowana została w ramach siódmej edycji projektu Powiatu Polickiego pn. "Na drodze wybierz Życie" promującego bezpieczeństwo w ruchu drogowym.  Chcemy, aby  mieszkańcy będący pieszymi uczestnikami ruchu drogowego byli widoczni, a przez to bezpieczni. Przypominamy o bezpieczeństwie, rozdajemy elementy odblaskowe.  W najbliższym czasie akcję powtórzymy  w pozostałych gminach na terenie powiatu polickiego. Zachęcamy również najmłodszych do udziału w II edycji konkursu plastycznego pn. "Zaprojektuj swój własny odblask". Szczegóły na stronie www.policki.pl - mówi Agnieszka Jaguszewska, Główny Specjalista w Wydziale Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Projekt pn. "Na drodze wybierz Życie" powstał na bazie priorytetów wypracowanych przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim, powołaną przez Starostę Polickiego 30 stycznia 2015 r. Stanowi ona platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji, w wyniku których określane są priorytety w działaniach podejmowanych we współpracy Powiatu Polickiego z Gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police, a także Policją i Strażami Gminnymi.

 

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Bartosz Świderski


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email