Netto Cup 2017 z rekordem frekwencji

14 lutego 2017

W miniony weekend już po raz dziewiętnasty kilkuset badmintonistów z Polski i zagranicy uczestniczyło w wielkim święcie badmintona - turnieju Netto Cup. Tegoroczna edycja to kolejny rekord frekwencji imprezy, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

W tym roku udział w turnieju wzięli zawodnicy niemal ze wszystkich zakątków Polski, Niemiec, Danii, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Estoni czy tak egzotycznych miejsc jak Indie oraz Mauritius. W sumie na grę w zdecydowało się ponad 330 zawodników.

Dzięki gościnności Starostwa Powiatowego w Policach i ogromnej przychylności władz Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zawody rozegrane zostały w nowej, znakomicie przygotowanej hali sportowej przy ulicy Siedleckiej w Policach. Zawodnicy nie mogli się nachwalić warunków, które zastali w tym roku w nowej lokalizacji.

Sportowo, najważniejsza z kategorii, Open, kolejny rok z rzędy przebiegała pod dyktando młodych zawodników. Reprezentanci kraju i zawodnicy polskiej ligi potwierdzili tym samym wciąż rosnący poziom badmintona w Polsce, zapewniając licznym kibicom emocje na najwyższym poziomie.

Wyniki turnieju

Netto Cup to jednak nie tylko kategoria Open. Badmintoniści rywalizowali ze sobą w kilkunastu kategoriach gier pojedynczych i podwójnych seniorów oraz amatorów. Tradycyjnie rozegrano również turniej dla dzieci. 60 młodych adeptów badmintona rywalizowało ze sobą w Bene Sport Centrum.

Rozegrano blisko 700 meczów, zużyto ponad 1000 lotek i wypito blisko 1000 litrów wody i izotoników.

Sponsorem Tytularnym turnieju jest od lat firma Netto, a Sponsorem Głównym Babolat. Partnerami byli w tym roku także: Starostwo Powiatowe w Policach, Decathlon, Fast Terminal, Alkon, Etcetera, Galeria Kaskada i Oshee. Organizatorami są Agencja Reklamowa Bono i Bene Sport.

Fotogaleria

Drukuj Drukuj Email Email