Narodowy Bieg Stulecia – Bieg Niepodległościowy w Stolcu

14 listopada 2018

10 listopada 2018 roku BiegamBoLubię Team Police zorganizował Narodowy Bieg Stulecia - Bieg Niepodległościowy w Stolcu. Głównym celem wydarzenia było upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

O godzinie 10:00 rozpoczęły się biegi przedszkolaków i dzieci z klas 1-3. Każde z nich biegło z flagą Polski, a na mecie otrzymało pamiątkowy medal oraz poczęstunek – pączka.

Około godzinę po biegu najmłodszych została przeprowadzona nietuzinkowa rozgrzewka, którą poprowadziła Adrianna Derkowska, standardowo zaskakując swoimi pomysłami - biegacze rozgrzewali się m.in. do rytmów Poloneza!

Start Biegu Głównego nastąpił punktualnie o godzinie 11:11, co było nawiązaniem do Święta Niepodległości. Przed startem wszyscy biegacze i kibice jednym głosem zaśpiewali Hymn Polski. Tego dnia wspomniano także przyjaciela z biegowych ścieżek Jurka Ochotę, który zmarł podczas zawodów biegowych. Oddano mu hołd minutą ciszy.

Biegacze mieli do pokonania malowniczą 5 kilometrową trasę, wiodącą przez zielone pola i tereny rolne. Każdy z zawodników dobiegając do mety otrzymywał dużą Flagę Polski, dokładnie 123 metry przed metą, co nawiązywało do 123 lat Polski pod zaborami. Flagi te zostały sprezentowane każdemu z zawodników, jako symbol narodowości i wspólnoty. Na mecie biegacze otrzymali pamiątkowe medale, a później mogli udać się na ciepły posiłek regeneracyjny – pieczone kiełbaski prosto z grilla oraz ciepłą herbatkę.

Nagrody wręczano w kategoriach: OPEN kobiet i mężczyzn, wiekowych, mieszkańców powiatu polickiego, drużyn 5 osobowych oraz drużyn mundurowych.

Zwycięzcami biegu zostali Dominika Podkowińska oraz Patryk Dacka ze Szczecina.

Mimo tego, że bieg w Gminie Dobrej zorganizowano po raz pierwszy, a czas zapisów był stosunkowo niewielki, frekwencja była bardzo zadowalająca – udział w wydarzeniu wzięło 257 zawodniczek i zawodników.

Partnerami Narodowego Biegu Stulecia - Biegu Niepodległościowego w Stolcu byli między innymi: Powiat Policki i Gmina Dobra. Pomocy w organizacji biegu udzielili GCKiB Filii w Stolcu, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, Straż Pożarna, a także wolontariusze z klas wojskowych i policyjnych.

Sponsorami wydarzenia byli: Netto, Seat Krotoski-Cichy i Promo & Sport.

Fotogaleria

Tekst: Zbigniew Pokrzywiński/Prezes BiegamBoLubię Team Police

Foto: Organizator


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email