NARODOWY BIEG STULECIA – Bieg Niepodległości – Stolec

6 października 2018

11 listopada 2018 roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uważamy, że świetną alternatywą byłoby uczczenie tego wyjątkowego święta na sportowo. Pragniemy uczcić pamięć jednego z najważniejszych ludzi w naszym kraju jakim był Józef Piłsudski oraz godnie uczcić  100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości sportu, który może zjednoczyć wszystkich Polaków w drodze do osiągnięcia wspólnego celu.

Dlatego właśnie dnia 10.11.2018 r. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI w STOLCU. Wybraliśmy tę datę nie bez przyczyny – to właśnie 10 listopada 1918 r. świeżo uwolnionego z twierdzy magdeburskiej Józefa Piłsudskiego przywieziono specjalnym pociągiem z Berlina do Warszawy.  Jego przyjazd wywołał powszechny entuzjazm mieszkańców stolicy i tylko o jeden dzień wyprzedził wiadomość o tym, że w okolicach Compiegne delegacja rządu niemieckiego podpisała zawieszenie broni, które kończyło działania bojowe I wojny światowej.

123 lata zaborów i 100 lat upamiętnienia odzyskania niepodległości sprawia, że łączymy historię i pokolenia. O godzinie 11:11 na wystrzał armaty wystartuje bieg główny, a w nim równo 223 uczestników, którzy zmierzą się z dystansem 5 km. Tuż przed startem wszyscy zawodnicy, kibice i rodziny wspólnie wyśpiewają hymn Polski. Będziemy spoglądać na naszych 223 uczestników, jak na herosów z opowieści, jak na bohaterów wojennych, jak na olimpijczyków reprezentujących nasz kraj. Ujrzymy biegaczy stojących w białych koszulkach z godłem polski na piersi, biorących udział w tym wydarzeniu nie tylko ze względu na swoją pasję, lecz przede wszystkim z ogromnej chęci uczczenia tak ważnego dla nas Polaków święta – Święta Niepodległości.

To jeszcze nie wszystko co czeka naszych śmiałków oraz kibiców. Przed biegiem głównym odbędą się ceremonie wojskowe i militarne stowarzyszeń mieszczących się w Powiecie Polickim. Ujrzą oni po raz pierwszy na własne oczy imprezę, która zostanie stworzona z dumą, pasją, wielkim zaangażowaniem oraz ciężką pracą a przy tym niespotykanie piękną oprawą, podczas której niejednokrotnie pojawi się łza – łza radości spowodowana patriotyczną aurą, gdzie dreszcze wywołane emocjami będą towarzyszyć wszystkim uczestnikom już od rozpoczęcia działań związanych z imprezą: zapisami, informacjami medialnymi, plakatami promującymi imprezę.

Nie tylko zawodnicy biorący udział w biegu będą świętować ten dzień, bo podczas gdy biegacze będą na trasie biegu, dla kibiców i rodzin zawodników przewidujemy moc atrakcji m.in. pokazy grup militarnych i Wojska Polskiego. Przed samym zamkiem będziemy mogli również zauważyć motywy umiłowania i pielęgnowania narodowej tradycji, kultury czy języka polskiego. Zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w akcji imprezy ,, PACZKA DLA KOMBATANTA’’. Impreza zostanie oparta na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społeczeństwem.

Przy linii mety tętniący tłum ludzi, fotografowie oraz media z niecierpliwością oczekując na zawodników, zauważą oddalonych o 123 metry (123 lata zaborów) wolontariuszy, którzy będą wręczać każdemu z zawodnikowi flagę polski. Każdy z nich w pięknych barwach, na sportowo trzymając flagę, z widocznym orłem na koszulce stanie się jednym z unikatowych biegaczy biorących udział w tak prestiżowej imprezie upamiętniającej odzyskanie niepodległości.

To będzie pasja, to będzie duma, to będzie łza, to będzie historia.

My tworzymy historię! NARODOWY BIEG STULECIA - Bieg Niepodległości – Stolec.

Zapisy i regulamin znajdują się pod adresem www.biegambolubiepolice.pl

Tekst i foto: BBL Police


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email