Narodowe Święto Niepodległości – Koncert „Ułani, Ułani”

4 listopada 2022

Ułani Ułani plakat koncertu

W dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Policach tradycyjnie zabrzmią pieśni patriotyczne

Coroczny koncert z okazji obchodów święta niepodległości pn. „Ułani, ułani” połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych tym razem odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Gospodarzami tegorocznych obchodów będą Burmistrz Polic, Starosta Policki i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wydarzenie rozpocznie się o 17.00, a poprowadzi je już po raz dziewiąty śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, której towarzyszyć będzie Krzysztof Figiel przy fortepianie oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

Koncert kierowany jest do wszystkich, którzy w ten niecodzienny sposób pragną uczcić odzyskanie przez Polskę wolności. Do udziału w wydarzeniu zachęcamy również rodziny z dziećmi, by także najmłodsi mieli okazję w tej wyjątkowej atmosferze chłonąć nasze narodowe wartości i rozwijać swoją świadomość patriotyczną. Dzięki wspólnemu śpiewaniu znanych i lubianych pieśni, policzanie będą mogli w radosny, a jednocześnie podniosły sposób świętować ten szczególny w naszej historii dzień. Koncerty patriotyczne organizowane w ubiegłych latach pokazały, że policzanie doskonale bawią się przy dźwiękach Szarej Piechoty czy pieśni Ułani, ułani i chętnie włączają się do wspólnego śpiewania, a wydarzenie, które już na stałe wpisało się w cykl polickich imprez kulturalnych z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. 

Na koncert obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać od 2 listopada w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, którego obecną siedzibą jest budynek przy ul. Traugutta 4.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Policach.

Drukuj Drukuj Email Email